به گزارش خبرگزاری شبستان، پویش جلسات خانگی قرآن کریم از ابتدای ماه مبارک رمضان با همت فعالان قرآنی کشور در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر احیای جلسات خانگی قرآن کریم آغاز شده است.

برگزارکنندگان جلسات خانگی قرآن کریم می‌توانند با مراجعه به سایت www.jkqk.ir از خدمات مختلف این سامانه از جمله «تامین محتوای جلسات خانگی قرآن کریم» بهره‌مند شوند؛ محتواهای این جلسات در دو قالب «فیزیکی (چاپی)» و «محتوای فضای مجازی» به مخاطبین (مدیران جلسات، مربیان و اعضا) ارائه می‌شود.

«محتوای فضای مجازی» جلسات خانگی قرآن کریم در کانال این پویش به آدرس jkqk_ir@ در پیام‌رسان ایتا ارائه می‌شود؛ این محتواها در طول سال به‌صورت مناسبتی و غیرمناسبتی برای استفاده اعضای جلسات بارگذاری می‌شود.

در ماه مبارک رمضان سه کتاب «قرآن کتاب مقاومت»، «سبک زندگی قرآنی» و «داستان‌های قرآنی» به قلم استاد حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم برای ارائه محتوا مشخص شده است؛ این محتواها به تناوب در روزهای ماه مبارک رمضان در کانال بارگذاری می‌شوند و هر روز از این مطالب، مسابقه‌ای طراحی و به برگزیدگان به قید قرعه جوایزی اهدا می‌شود.

مسابقه مذکور به این صورت است که در هر روز از ماه مبارک رمضان از هر کتاب، یک سوال طراحی می‌شود (مثلاً روز دوازدهم از جزء ۱۲ کتاب سوالی طرح خواهد شد) و به پنج نفر از پاسخ‌دهندگان (جمعا ۱۵ نفر) جوایزی اهدا می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کانال پویش جلسات خانگی قرآن کریم به آدرس jkqk_ir@ در پیام‌رسان ایتا از «محتوای فضای مجازی» استفاده کرده و در مسابقه مذکور شرکت کنند؛ همچنین برگزارکنندگان جلسات خانگی قرآن کریم می‌توانند با تکمیل فرم «ثبت جلسه خانگی قرآن» در سایت www.jkqk.ir و ثبت اطلاعات جلسه، از خدمات مختلفی از قبیل آموزش، تربیت مربی، اهداء متبرکات، تامین محتوا و اعزام استاد به جلسات قرآنی بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *