عملیات محرم وصفر ۱۴۴۴

پویش جلسات خانگی قرآن کریم
همزمان با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و دهه اول محرم، پویش جلسات خانگی قرآن کریم در نظر دارد با توجه به تأکیدات اهل بیت (علیهم السّلام) در جهت اقامه عزای حسینی و با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا، نسبت به حمایت از روضه های خانگی و گسترش فرهنگ عزاداری در خانه اقدام نماید.
️در این راستا، فعالان جلسات خانگی که قصد برگزاری روضه خانگی دارند، می توانند از خدمات ویژه پویش در این زمینه استفاده نمایند.
خدمات پویش عبارتند از:
1- حمایت از روضه های خانگی و گسترش فرهنگ عزاداری (حتی بدون مهمان و فقط برای اعضای خانواده) با اعزام مبلّغ، سخنران و مداح در کلیه شهرهای کشور
برای این منظور، به لینک زیر در تشکل فرهنگی تبلیغی ثاقب مراجعه نموده و اطلاعات لازم را تکمیل نمایید.
msagheb.ir/site-register/?s_moaref=5162
2- برقراری روضه تلفنی برای جلسات متقاضیان (ویژه افرادی که امکان برگزاری روضه و مراسم در منزل ندارند، یا به لحظه درخواست روضه خوانی فوری دارند)
بدین منظور، به ادمین کانال مجموعه سفینه النّجاه به نشانی در پیام رسان ایتا پیام دهید.
eitaa.com/rozeh_tel_admin
ضمنا در صورت ارتباط با هر یک از مجموعه های فوق، اعلام نمائید که از طرف پویش جلسات خانگی قرآن کریم در خواست برگزاری روضه را دارید تا بصورت رایگان برای شما اقدام شود.
3- ترویج گفتمان عزاداری و روضه خوانی از طریق تولیدات رسانه ای (صوتی و تصویری)، و تأمین محتوای مکتوب و قرآنی_ عاشوراییِ جلسات روضه (پیوند قرآن و عترت علیهم السّلام)
مربیان و اعضای جلسات خانگی قرآن کریم جهت بهره مندی از محتوای ویژه محرم و صفر، به کانال ایتای جلسات خانگی قرآن به آدرس مراجعه نمایند.
eitaa.com/jkqk_ir
4- قرائت آیات قرآن در هیئت های عزاداری و انتشار آن در فضای مجازی با هشتگ #نذر_تلاوت
اساتید، قاریان، حافظان، مرتّلان و خانواده های قرآنی با شرکت در هیئات مذهبی و قرائت آیات قرآن کریم در ابتدای مراسم، آن را بصورت تصویری ضبط و در صفحات مجازی بصورت #نذر_تلاوت منتشر کنند. برای کسب اطلاع بیشتر در این خصوص به صفحه جشنواره قرآنی فجر در اینستاگرام مراجعه نمایید.
instagram.com/p/CghKJINIvIu/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
همچنین یک نسخه از تلاوت خود را به ادمین کانال جلسات خانگی قرآن ارسال نمایید تا در کانال منتشر کنیم.
eitaa.com/Jkqk_admin1
5- تقدیم ثواب تلاوت
ثواب تلاوت قرآن جلسه خانگی خود را روزانه تقدیم به ساحت یکی از شهدای کربلا اهداء می نماییم تا عنایت ویژه آن شهید بزرگوار شامل حال ما شود و جلسات ما پرشور، نورانی و با برکت شود.
6- اکرام حسینی و اطعام غذا به نیازمندان و آسیب دیدگان اجتماعی و در مناطق محروم
7- برپایی موکب و ایستگاه های صلواتی در اماکن زیارتی و شهرهای مختلف کشور
8- عکسها و گزارشات تصویری جلسات قرآنی و روضه های خانگی خود را به ادمین کانال ایتای جلسات خانگی قرآن ارسال نمایید تا در کانال منتشر شود.
eitaa.com/Jkqk_admin1
امید است همه ی ما در این ماه عزا مورد لطف و عنایت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار گیریم.
پویش مردمی جلسات خانگی قرآن کریم