جلسات خانگی در اردبیل

جلسات خانگی قرآن کریم به اردبیل رسید

«مهدی طاهری» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اردبیل گفت: پویش ملی جلسات خانگی قرائت قرآن کریم به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه راه اندازی شد.

معاون قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: علاقمندان برای مشارکت در این طرح می توانند جلسات خانگی خود را در سامانه اینترنتی www.jkqk.ir ثبت نام کنند تا بازتاب مناسبی در سطح جامعه برای چنین جلسات قرآنی باشد.

این مقام مسئول یادآور شد: قرائت نیم صفحه یا یک صفحه از قرآن کریم، جزءخوانی، تدبر و یا تفسیر، ترجمه و مفاهیم یک آیه، بیان قصه های قرآنی می تواند محتوای مناسبی برای چنین جلسه های قرآنی باشد که اطلاعات عمومی اعضای خانواده را در این زمینه افزایش دهد.

طاهری افزود: کلام امام رضا (ع) در این خصوص نیز چنین است که «برای خانواده خود بهره‌ای از قرآن کریم، قرار دهید، زیرا در خانه‌ای که قرآن قرائت شود، گشایش برای ساکنان فراهم آید و خیرش فراوان شود و اهل خانه در برکت و فزونی باشند» را باید مورد توجه قرار دهیم.

وی اظهار داشت: در روزهای که شرایط حضور در محافل قرآنی به دلیل شیوع بیماری کرونا وجود ندارد این جلسات خانگی می تواند استعدادهای قرآنی فرزندان را شکوفا کند و این حرکت فرهنگی باید از سوی والدین مدیریت شود.

معاون قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: تربیت قرآنی می تواند فرزندان را نسبت به بسیاری از آسیب های اجتماعی مصون نگه دارد و زمینه پرورش استعدادهای دینی را در آنها شکوفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *