کاظم اشرافی در گفتگو با روابط عمومی جامعه ایمانی عصر با بیان این که بیش از ۲۰ سال است که توفیق حضور در فعالیت‌های قرآنی منطقه محروم سیدخلف اهواز را داشته است عنوان کرد: خوشبختانه جلسات خانگی قرآن سال هاست به صورت چرخشی در خانه‌های مختلف مردم این منطقه محروم شهرستان اهواز و بویژه در خانه‌های وسیع‌تر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که شرکت کنندگان در هر جلسه گاهی به ۸۰ نفر نیز می رسند اظهار کرد: بسیاری از این شرکت کنندکان، از نوجوانان و جوانان هستند که پس از چند سال شرکت در این جلسات، خودشان به مربی و معلم قرآنی تبدیل می‌شوند.

این فعال قرآنی با یادآوری این نکته که این جلسات خانگی، آثار و برکاتی برای منطقه و همچنین شرکت کنندگان به دنبال داشته است خاطر نشان کرد: این جلسات باعث شده تا مسیر زندگی برخی از این شرکت کنندگان به سوی هدایت سوق یابد؛ ضمن آن که حاجات و دعاهای برخی از آنان نیز به برکت قرآن برآورده به خیر شده است.

اشرافی سپس شرکتهای بزرگ منطقه خوزستان را مخاطب قرار داد و گفت: ای کاش این شرکت‌ها بیشتر به مسوولیت اجتماعی خود بویژه در مناطق محروم جامه عمل بپوشانند و البته از جلسات و فعالیت‌های قرآنی هم حمایت کنند.

ضرورت توجه ویژه به جلسات خانگی قرآن در مناطق محروم

وی همچنین خواستار توجه بیشتر نهادهای مسوول بویژه سازمان تبلیغات اسلامی در کمک به جلسات خانگی قرآنی شد و ابراز امیدواری کرد این نهادها همانند مناطق برخوردار، به مناطق کمتربرخوردار هم توجه داشته باشند.

این فعال قرآنی سپس به مظلومیت خوزستان در بین استان‌های کشور توجه داد و اضافه کرد: مسوولان باید حداکثر تلاش خود را برای تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب بویژه در موضوعات فرهنگی و قرآنی و همچنین توجه ویژه به قشر نوجوان و جوان به کار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *