سامانه «جلسات خانگی قرآن کریم» آغاز به کار کرد

به گزارش پایگاه خبری و به نقل از ایکنا، همزمان با ماه مبارک رمضان، سامانه‌ای تحت عنوان سامانه «جلسات خانگی قرآن کریم» به نشانی www.jkqk.ir به صورت خودجوش و مردمی آغاز به کار کرده است.

علاقه‌مندانی که قصد دارند تا جلسات خانگی قرآن کریم را در منازل خود برپا کنند، می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه از خدمات مختلفی از قبیل آموزش، تربیت مربی، اهدای متبرکات، تأمین محتوا و اعزام استاد به جلسات بهره‌مند شوند.

برگزارکنندگان جلسات خانگی قرآن می‌توانند با تکمیل فرم «ثبت جلسه خانگی قرآن» در سایت www.jkqk.ir و ثبت اطلاعات جلسه، قدم نخست را برای هر چه بهتر برگزار شدن این محافل نورانی بردارند.

اساتید، صاحب‌نظران و فعالان قرآنی کشور بر این باورند که اگر برنامه‌های‌ قرآنی با محوریت مردم انجام شود، اثربخشی بهتری در جامعه دارد؛ به‌همین دلیل ضرورت گسترش جلسات خانگی قرآن کریم و به‌طبع گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه مورد تأکید قرار گرفته است.

اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های به‌وجود آمده برای برگزاری تجمع‌های مختلف، برپایی جلسات خانگی قرآن کریم (محافل خانوادگی قرآن کریم) می‌تواند، راهکار مناسبی برای گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه باشد.