پویش جلسات خانگی قرآن در بوشهر

اجرای پویش جلسات خانگی قرآن کریم در بوشهر

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، رییس جامعه قرآنی عصر خاتم الاوصیا کشور در نشست با مربیان و صاحب نظران قرآنی استان بوشهر گفت: از زمان پیروزی  انقلاب اسلامی تا کنون فعالیت‌های قرآنی در کشور از نظر راه‌اندازی موسسات، مراکز و نهاد‌های قرآنی بسیار توسعه پیدا کرده، اما در مورد  جلسات و محافل خانگی قرآن که در گذشته بسیار مرسوم بود اینک غفلتی صورت گرفته است.
 
حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی افزود: با توجه به ضرورت این کار و تاکیدی که در سال گذشته رهبر معظم انقلاب بر توسعه جلسات خانگی قرآن داشتند، نهاد‌های مردمی و حاکمیتی به این فکر افتادند که دوباره این کار را احیا کنند.
 
وی عنوان کرد: ما پویش روضه خانگی قرآن را در همین شرایط کرونایی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اجرا کردیم که با موفقیت  برگزار شد.
 
رییس جامعه قرآنی عصر کشور بیان کرد: ماه مبارک رمضان را در پیش رو داریم و امیدواریم که هر ایرانی خانه خودش را تبدیل به یک خانه قرآن کند و بتواند یک دورهمیِ قرآنی را برگزار کند.
 
وی با بیان اینکه در سال جدید استان بوشهر پایتخت قرآنی کشورمان خواهد بود گفت: در جلسه‌ای  که با حضور فعالان قرآنی این استان برگزار شد ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و راهکار‌هایی که می‌توان این موضوع را گسترش داد با حضور نخبگان قرآنی استان بررسی شد.
 
حجت الاسلام حسینی اظهار کرد: در بحث جلسات خانگی قرآن، راهکار‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌توان این جلسات را برگزار کرد.
 
وی بیان کرد: در همین زمینه دوره‌هایی را در قالب کارگاه‌های آموزشی برگزار کردیم و محتوای خوبی در این زمینه تولید شده که در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
 
رییس جامعه قرآنی عصر کشور گفت: مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه در این کار مشارکت دارند که امیدواریم حاصل کار گسترش و احیای امور قرآنی در استان بوشهر و کشور باشد.